sobota, 16 maja 2015

Kościół Mariacki

Pierwszy post po dłuższej przerwie, ale teraz blog odżyje.

Kościół Mariacki jak dominujące tło zdjęcia widziany od strony ulic Najświętszej Marii Panny i Skarbowej, a także mały rzut z góry - widok z wieży Św. Piotra Zamku Piastowskiego

1. Ulica Najświętszej Marii Panny (poprzednio Rosenbergów a jeszcze wcześniej Frauen Strasse)
Megasam został zamieniony w Galerię Piastów a w miejsce pawilonów po lewej stronie postawiono, coś co w założeniu miało być stylowymi kamieniczkami.  Jak wyszło oceńcie sami
a. góra  - lat 80-te XX wieku
b. dół 2014 r. 
 2. Ulica Skarbowa ( dawna Klosterstr.)
Jak widać większych zmian na tej ulicy nie widać. Zamieniono kostkę na asfalt, który wielokrotnie był łatany. Kino Ognisko zakończyło swój żywot na rzecz multipleksu w Galerii Piastów (obecnie budynek, stoi pusty). Warto zwrócić uwagę  stylowy sposób zabezpieczenia góry kamienicy. Wygląda to wspaniale.
 3. Widok z wieży Św. Piotra. 
 Polecam wejście zarówno na tą więżę jak i na wieże widocznego na zdjęciu Kościoła Mariackiego.
Jak widać tkanka miejska straciła większość swojej zwartej zabudowy w ścisłym centrum ale za to zyskaliśmy mnóstwo miejsca na nielegalne miejsca do parkowania, oraz wspaniałe galerie handlowe, które wsysają do swego wnętrza tłum legniczan i mieszkańców okolicznych miejscowości.
Z góry robi to przygnębiające wrażenie. Zwłaszcza jak się porówna do tego jak Legnica wyglądała jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz